08•10•2023 Namur [B] Salzinnes Saints

Waarom volgende zondag niet een dagje Namen plannen? Prachtige plek, unieke tentoonstelling te zien, en een concert van Psallentes meesnoepen?

Informatie over de tentoonstelling ‘Des siècles de silence’ hier. De tentoonstelling was eerder te zien in Halifax, Nova Scotia, en is nu te beleven in Namen, in het Hôtel de Gaiffier d’Hestroy, Rue de Fer 24. Dat is het TreM.a-Musée des Arts anciens du Namurois. Deze prachtig gedocumenteerde, informatieve en inspirerende tentoonstelling is vooral het werk van Judith Dietz, die enige jaren geleden het antifonarium van Salzinnes ontdekte in de archieven van het aartsbisdom Halifax. Het oorspronkelijk uit Namen afkomstige manuscript werd in de zestiende eeuw gemaakt voor het cisterciënzerinnenklooster van Salzinnes. Van het klooster is zo goed als niets overgebleven, maar er is dus wel dit waardevol manuscript, waaruit Psallentes op 8 oktober 2023 om 15u in de ‘Grand Manège’ fragmenten zal zingen, met muziek voor de Advent en enkele Mariale feesten, naast muziek voor de heiligen Andreas, Agnes, Agatha, Hubertus en Rochus. Zien we je daar? Top! En breng je hele familie mee!

Tekst Hendrik Vanden Abeele

Afbeelding Diego de Tiedra (?), de heilige Agnes, zestiende eeuw.

Psallentes vzw geniet structurele ondersteuning door de Vlaamse overheid


Discover more from Psallentes Oude Muziek

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

One thought on “08•10•2023 Namur [B] Salzinnes Saints

Add yours

  1. I am really looking forward to your upcoming concert. Psallentes as the ‘voice’of the Salzinnes Antiphonal will continue to break the centuries of silence and bring this magnificent manuscript to life!

Leave a comment

Blog at WordPress.com.

Up ↑

Discover more from Psallentes Oude Muziek

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading